Pavel Bareš - Meta

Hlavně buď sama sebou! Mít superschopnost ještě neznamená být superhrdinou.

Thriller, Fantasy, Literatura česká

Náš svět se otočil naruby. Žijí mezi námi a využívají své superschopnosti. Mety. Lidé, které jsme znali jen ze sci-fi filmů, jsou najednou reální. Jenže Pavel Bareš nahlíží na celou problematiku očima mladého člověka, který vidí věci realisticky. Není in zachraňovat babičky z hořících domů, protože co z toho máte? Takže se superlidi vystavují na sociálních sítích a loupí peníze.

A pak je tu Lenka. Ta sice patří k takzvaným mimikům – dokáže si změnit obličej, vlasy i hlas tak, jak se jí to zrovna hodí –, ale je neregistrovaná, tudíž své schopnosti nemůže kvůli policii dávat moc na odiv. No a jednoho dne jí do života vstoupí kluk, pracovně nazvaný Ne-Alex (jméno utopila v alkoholu). Začne ji sledovat, posílat zprávy a hrát s ní zatraceně hnusnou hru.

Meta je příběh o tom, kterak se dají superschopnosti zneužít, parafrází na poučku, že s velkou mocí přichází velká odpovědnost, kterou ale málokdo má, sonda do moderní společnosti řešící ožehavá témata jako stalking, znásilnění a vydírání. Vše je navíc zabaleno ve velice živě působícím textu plném odboček, drobných flashbacků a proloženo textovými zprávami, takže je tenhle vážný příběh stravitelný a opravdu skvěle napsaný! Bareš je úžasný vypravěč, má smysl pro humor, ale také umí situaci vygradovat až do nechutně dusné atmosféry. A z jeho příběhu pochopíte, jak je důležité být sám sebou, ale i že dost závisí na tom, jak vás vidí druzí. Silný příběh se záblesky vypravěčské geniality, který NENÍ o superhrdinech – to je Meta.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Pavel Bareš - Meta:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.