My Hero Academia 1 – Počátek – Kóhei Horikoši

Trénink na superhrdinu. Dá se výjimečnost vydřít? Ale jistě!

Komiks, Fantasy

Ve světě, kde má 80 % lidí nějakou superschopnost, i když třeba jen slabou, není povolání profesionálního superhrdiny žádná pohádka, ale reálná kariérní možnost. Ti nejlepší státem placení hrdinové vystudovali svůj obor na té nejlepší škole: U. A., kam se hlásí i Izuku Midorija. Má to jen jeden drobný háček: přestože má „Deku“, jak mu posměšně říká spolužák, všechny informace o superhrdinech v malíčku, žádná schopnost se u něj nikdy neprojevila…

Izuku už ani nedoufá, že nějakou schopnost kdy bude mít, ale superhrdinství si chce vydřít i tak. Už jenom tahle premisa dělá z My Hero Academia zábavné čtení, které se s ničím nemaže a Izukua hází přímo doprostřed dění, protože tam, kde jsou hrdinové, jsou samozřejmě i superpadouši. A Izuku se jednomu připlete do cesty. Tempo si drží zbytek prvního dílu i série; když Izuku dostane šanci si svůj sen přece jen splnit, okamžitě po ní skočí a odstartuje jízdu, která v kulisách školy a dospívání představuje i na tak malém prostoru, jakým je sedm kapitol, překvapivě promyšlený svět (systém schopností je propracovaný a autor nahazuje hned několik větších témat do budoucích dílů) a hlavně výrazné, až na jednu výjimku sympatické a veskrze zábavné postavy v čele s největším hrdinou vůbec Allmightem, který není úplně tím, kým se zdá být.

Tahle manga je perfektní ukázka toho nejlepšího, co může žánr šónen nabídnout. Protože o čem se čte lépe než o cool kostýmech, odhodlání a cestě outsidera na vrchol?

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy My Hero Academia 1 – Počátek – Kóhei Horikoši:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.