Lovci monster s.r.o. - Larry Correia

Jak se loví v Kalifornii? Kdo chce monstrum bíti, musí brokovnici míti!

Román, Fantasy, Sci-fi

„Jeden jinak normální čtvrteční večer jsem dostal příležitost prožít americký sen. Podařilo se mi prohodit svého neschopného, debilního šéfa oknem ve čtrnáctém patře.“

Owen Zastava Pitt se stal novým rekrutem soukromé agentury zabývající se lovem monster. Jeho přijetí určitým způsobem souviselo s tím, že si vlastnoručně dokázal poradit s vlkodlakem. A tak se Owen seznamuje se světem plným nemrtvých, mrtvých a položivých. Je to fajn práce, pakliže tedy měříte necelé dva metry, vážíte něco přes metrák, milujete zbraně a máte tak trochu sklony k hrubému násilí. Což je přesně Owenova známka punku.

Čím Lovci monster zaujmou především, je bezskrupulózní nadsázka, kterou vyprávění doslova hýří od prvních stran. To je v případě podobného druhu literatury to nejdůležitější. Umí-li si totiž autor sám ze sebe dělat legraci, polovinu čtenářových sympatií má v kapse. Tu druhou pak snadno získá akcí nabitým dějem, který sice nijak neimponuje inovátorstvím, ale je nápaditý a šlape jedna báseň.

Jen jedno negativum bych měl – těch čtyři sta stránek malým fontem je pro podobný žánr možná trochu moc. Na jednu stranu super zábava na dlouhý čas, na druhou stranu příliš mnoho super zábavy na dlouhý čas. Hlavně tak o to víc vynikne troubovitost hlavní postavy, která snad jediná celou dobu tápe v souvislostech, přestože modrým je vše jasné už nějakou dobu. Ale co – Larry Correia nikdy netvrdil, že by jeho hrdina plánoval kandidovat na prezidenta zeměkoule.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Lovci monster s.r.o. - Larry Correia:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.