Kentaró Miura - Berserk 1

Střež se černého šermíře. V temných světech je hrdinů pomálu.

Komiks, Fantasy, Manga

Mezi mangami kraluje žánru temné fantasy jednoznačně Berserk, epický příběh o černém šermíři Gutsovi a jeho cestě za pomstou. Přílohou příštího čísla bude jeho první díl, v němž nás čeká ochutnávka temného a cynického světa z hlavy Kentaróa Miury, který sestává hlavně ze dvou věcí: démonů a bolesti.

Guts, osamělý vlk na pouti bez konce, je ten typ, co se klidně opakovaně dostane na pokraj smrti, aby zlikvidoval nějakého toho démona. Nedělá to ale z nějakých čistých, nesobeckých úmyslů. Guts je totiž prokletý svou minulostí a démoni se k němu stahují, což mu vlastně nevadí tak moc, jak by mohlo. A to proto, že cílem jeho pomsty je pětice arcidémonů, která si říká Boží ruka a jejichž pohůnky Guts systematicky loví, aby se k nim dostal. Bez ohledu na to, jak strašná ho to bude stát zranění, kolik krve při tom poteče a jestli mezi oběťmi skončí i někdo nevinný. Nevinnost je koneckonců v Gutsově životě ještě vzácnější než hrdinové, a nic na tom nemění fakt, že se mu sem tam povede někoho zachránit nebo si neochotně nechá pomoci třeba od svého otravného elfího společníka.

Jestli tohle nezní dostatečně ponuře, vězte, že za třicet let své existence se příběh Berserka málokdy dočkal odlehčení; temnota čišící z první obálky (manga se proslavila z velké části i svým uměleckým stylem) ho neopustí ani o víc než tři sta kapitol později. V krutém světě plném zrady holt přežijí jen ti nejsilnější. Nejlepší čas zjistit, jestli na něj máte žaludek i vy.

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Kentaró Miura - Berserk 1:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.