Kamome Širahama - Ateliér špičatých klobouků

Magie pod čepicí! Skvělá manga o jedné obzvláště vypečené škole magie.

Literatura světová, Komiks, Fantasy

Seznamte se s malou Coco: kdysi dostala od záhadného pána s maskou tvarovanou do podoby oka magickou obrázkovou knížku a vlastní hůlku. Samozřejmě věděla, že čarodějkou být nemůže, protože je jen obyčejná holčička, ale snít je tak krásné! Jenže pak náhodou zjistí, že kouzla se nevyslovují, ale kreslí. Coco se okamžitě pouští do experimentování a následky na sebe nedají dlouho čekat – její maminka zkamení. Na scéně se objevuje čaroděj Qifrey – i když by měl dívence vymazat paměť a zahladit stopy, raději se Coco ujme a udělá z ní svou učednici. A tak se spolu se sympatickou hrdinkou dostaneme do Ateliéru, kde se na ni sice všichni ostatní koukají skrze prsty, ale o to větší má Coco motivaci pořádně se vytáhnout. A Qifrey mezitím dumá, kdo jí kdysi dal onu prokletou knížečku a jaké tím sledoval cíle. Dobrotě srdce tu totiž nikdo ani náhodou nevěří…

Za Ateliérem špičatých klobouků stojí Kamome Širahama, která je podepsána pod komiksy ze stáje DC i světa Star Wars. A na její manze je tohle prolínání západního a ryze manga světa sakra znát – v tom nejlepším slova smyslu. Chytlavý, potterovsky laděný, ale traumatem a snahou o nápravu vlastní chyby poháněný příběh se doplňuje s vymazlenou kresbou plnou nádherných detailů. Tady je vážně škoda, že mangy nehrajou na barvy, protože decentní ladění obálek ukazuje, jak by tenhle svět vypadal nádherně. I takhle je ale zatraceně zábavný a slibuje mnohé, tak se nenechte dvakrát pobízet!

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Kamome Širahama - Ateliér špičatých klobouků:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.