Assassin´s Creed: Kacířství - Christie Golden

Dějiny hravě a zábavně! Johanka z Arku bez Milly, zato s asasíny

Sci-fi, Fantasy, Herní adaptace

Odvěký boj mezi templáři a asasíny pokračuje dál s neztenčenou silou. Simon Hathaway, nový člen templářské vnitřní svatyně, se pouští do práce, která je však ne všem v Abstergo Industry po chuti. Je rozhodnut začít využívat Animus, přístroj umožňující osobní prožití osudů svých předků, tak aby získal informace potřebné ke zprovoznění kousků ráje, mocných artefaktů představujících pozůstatky dávné civilizace. Jeden z jeho předků, Gabriel Laxart, byl spolubojovníkem slavné Johanky z Arku a zcela jistě viděl v akci dnes již nefunkční meč, kousek ráje číslo 25. Což vede k jednoduchému závěru – Simon se musí prostřednictvím Anima vydat na nebezpečnou výpravu v prostoru i čase, aby poznal pravdu.

Série Assassin’s  Creed se knihou Kacířství odštěpila od herního vzoru a pokračuje vlastní cestou. Tuto změnu provází i změna autora, ale překvapivě se jedná o krok správným směrem. Zatímco původních osm knih série bylo zaměřeno na akční linky, Kacířství se více zabývá pozadím bojů asasínů s templáři a ukazuje historii obou řádů v jiném světle. Navíc je zasazeno do poutavé historické éry a umně k reálným historickým postavám přidává fantaskní prvky. Děj sice není tak rychlý, jak jsme zvyklí z předchozích dílů, ale to mu neubírá nic ze čtivosti. Příběh přitom navazuje na události popsané v osmém dílu série a nechává si otevřená vrátka, což jasně naznačuje, že se v brzké době můžeme těšit na další dobrodružství z tohoto vynikajícího a stále se rozrůstajícího univerza.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Assassin´s Creed: Kacířství - Christie Golden:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.