George R. R. Martin - Divoké karty

Svět, který je tak trochu hodně superhrdinský. Legendární sdílený svět tvůrce Hry o trůny.

Literatura světová, Povídky, Sci-fi

Po druhé světové válce dostane lidstvo k míru nečekaný bonus – první kontakt s mimozemskou civilizací. Jenže to není jen tak. Díky příhodné genetické shodě se mělo lidstvo stát zkušebním morčetem pro virus rafinovaně přepisující DNA a vybavující své oběti – pokud přežijí – nečekanými schopnostmi. Vznikají tak žolíci, lidé mírně vylepšení, ale především hodně deformovaní. Ale také esa – skuteční superhrdinové!

Cyklus antologií řízený Georgem R. R. Martinem je po právu legenda. A legendární jsou i přispěvatelé, zmiňme třeba Rogera Zelaznyho. Divoké karty jsou ovšem přesně tím typem projektu, kde čtenáře snad ještě víc než jednotlivé povídky zajímají věci okolo. Kde se autoři setkali (zde je mnohdy odpovědí, že v Santa Fé při hraní her a nejrůznějších workshopech), odkud čerpali (narážky na především poválečné komiksy by jistě vydali na nejednu studii z dějin média) a kam všude Divoké karty pronikly takřka mimoděk (například do Sandmana Neila Gaimana). Především se ale jedná o mapování jedné zatraceně zajímavé alternativní historie. Nejlepším textem je zde dost možná Svědek Waltera Jona Williamse. Příběh čtyř es, která nejprve bojovala za demokracii (chvílemi nechají vzpomenout na Strážce Alana Moorea), aby posléze stanula před Senátním výborem pro neamerickou činnost, je mrazivé čtení. Ovšem ani další autoři a autorky nezůstali pozadu. Divoké karty jsou prostě antologie, která otevírá bránu do zbrusu nového vesmíru a na kterou se nezapomíná!

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy George R. R. Martin - Divoké karty:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.