Doctor Strange 1: Cesty podivných

Strange (ne)morální? Aneb když komiks klade neodbytné otázky!

Komiks, Superhrdinové, Marvel

Jason Aaron je nepochybně hvězdný komiksový scenárista. Bohužel ne z toho ranku, že byste mu s otevřenou pusou odkývali i recept na karbanátky. Má také svoje slabší chvilky. Ale má zatraceně silné chvíle. Třeba celou sérii Skalpy. Jeho příspěvek k sáze o předním marvelovském mágovi patří naštěstí k té druhé části Aaronovy tvorby. A můžete si být jisti, že jeho rukopis poznáte od samého začátku. Z kánonu si bere jen tolik, abychom Strange ještě poznali, zbytek zahazuje a představuje jeho realitu novou, temnější a plnou ošklivých a neodbytných etických otázek. Zaplatil Doctor Strange svůj účet, který mu náleží za masivní využívání magie? ptá se jeden otravný všeználek v Baru bez dveří hluboko pod New Yorkem.

Protože každá akce vyvolává reakci a kouzlit není jen tak. Postupně tak máme možnost odkrývat ošklivou pravdu o ceně, kterou Strange platí za to, že je předním ochráncem Země a jejích obyvatel. A pak zamíříme ještě hlouběji, ke skutečnostem, které i před doktorem jeho nejbližší radši tají. A mezitím se stmívá nad magií samotnou, nejvyšší kouzelníci všech sfér prchají či umírají, stejně jako mnozí magičtí parazité, kterých je najednou na útočišti Země více, než je zdrávo. Tatam je do značné míry bezstarostná marvelovská barvičkovost, tohle je ošklivá jáma plná hnijících červů. Není to samozřejmě taková pitevna jako již zmíněné Skalpy, ale na poměry superhrdinského komiksu nabízí Aaronův Doctor Strange strachu a hnusu – a hlavně etického přesahu – víc než dost.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Doctor Strange 1: Cesty podivných:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.