Danielle Paigeová - Mera: Proti proudu / Lauren Myracleová: Catwoman: Ve svitu Měsíce / Leigh Bardugová, Louise Simonsonová: Wonder Woman: Válkonoška

Jak hrdinky dospívají? DC představuje superhrdinky v mladším vydání.

Komiks, Hrdinky

Mera, Catwoman, Wonder Woman… tyhle badass holky vnímáme jako komiksové drsňačky, co si neberou servítky. Nápad DC představit jejich mladší já, která se kromě padouchů a vlastních schopností musí zaobírat taky záležitostmi dospívání, nám nabízí zajímavé okénko do jiné fáze jejich životů. Kolem a kolem to dost funguje!

A ještě aby ne, když si k tomu DC přizvalo velká jména YA literatury v čele s Leigh Bardugovou, autorkou celého grišovského univerza! Ani jména Danielle Paigeové (Vrány) a Lauren Myracleové (Sněží, sněží…) nejsou neznámá a komiksová úprava příběhům sepsaným i jako plnohodnotné romány sluší. A to jakože moc!

Propracovaná kresba všech zapojených ilustrátorů není plnobarevná, ale vždy doplněná pečlivě vybranými odstíny, což zvláště u Mery v podmořském prostředí s jejími ohnivými vlasy vypadá famózně. Navíc je YA pojetí komiksových příběhů ideální vstupní branou do světa komiksu i pro ty, co se mu jinak běžně nevěnují – a vlastně naopak, komiksákům může taky nabídnout úplně nové perspektivy.

Zvláště příběh dospívající Seliny Kyleové o opuštění rodného hnízda a hledání sebe sama ve světě, který vás odmítá, je extrémně povedený a melancholicky modré odstíny mu sedí. O poznání mytologičtější Válkonoška je přece jen klasičtější superhrdinskou jízdou a Mera se zase konečně představuje jako samostatná, schopná hrdinka, nejen přívěsek slavnějšího Aquamana. Silné holky, pěkná kresba, svižné příběhy, tyhle kousky v knihovně prostě chcete mít. Přílohou příští Pevnosti bude vždy jen jedna z nich. Ale každá bude výhrou!

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Danielle Paigeová - Mera: Proti proudu / Lauren Myracleová: Catwoman: Ve svitu Měsíce / Leigh Bardugová, Louise Simonsonová: Wonder Woman: Válkonoška:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.