Assassin´s Creed: Zkouška ohněm

Asasini versus templáři! Boj o minulost i budoucnost pokračuje.

Sci-fi, Fantasy, Herní adaptace

Videoherní série Assassin‘s Creed je celosvětovým fenoménem. Přitom stačilo docela málo: zavést hráče do působivých historických kulis a dát jim volnost pohybu. Na jedné straně tu máme Řád templářů, který se snaží vnutit svá pravidla celému světu napříč staletími. No a na té druhé jsou ti, kteří se jim v tom snaží zabránit – Bratrstvo asasínů složené z dobře cvičených zabijáků, kteří mají s templáři nevyřízené účty i v osobní rovině. U něčeho tak úspěšného snad nikoho ani nepřekvapí, že vznikají nepovedené filmy s Michaelem Fassbenderem. A celkem slušné romány objasňující třeba osudy vedlejších postav z her.

A pak tu máme komiksy. Obrovskou výhodou Zkoušky ohněm je zasazení do nových reálií, takže čtenář nemusí mít staletý boj mezi templáři a asasíny nastudovaný. Do příběhu nás uvede zdánlivě obyčejná úřednice Charlota De La Cruzová.  Ta vlastní něco, po čem touží obě strany – genetickou paměť svého předka, asasína Toma Stoddarda. Díky technologii zvané Animus může prožít Tomovy vzpomínky – a najít klíč k tajemství, které ovlivní osud světa. Začíná tedy pátrání po vzpomínce. A to v neznámém prostředí a během událostí, které jsou pro našince z historického hlediska odsouzeníhodné – čarodějnické procesy v Salemu. Máme tu tedy záhadu, která musí být vyřešena. Napjatou dobu plnou paranoidních představ na jedné straně, a stejně reálné nebezpečí v současnosti, protože tohle je pro Charlotu jen začátek. V obrázcích a bublinách to navíc vypadá tak cool…

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Assassin´s Creed: Zkouška ohněm:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.