Píseň krve (audiokniha) - Anthony Ryan

Jaký je osud těch, kdo slyší píseň krve? Začátek jedné z nejlepších moderních fantasy!

Audiokniha, Fantasy

Vélin Al Sorna je už jako dítě dán do výchovy Šestému řádu. Má bojovat a zabíjet pro Víru kamkoliv ho jeho nadřízení a vůle krále pošlou. Jenže někdo si přeje, aby Vélin zemřel. Možná za tím stojí nepřátelé jeho otce, možná někdo tuší, že Vélin má schopnosti, za které se někdy zabíjí. A možná se probouzí dávné zlo, pro které by mladý bojovník mohl jednou představovat hrozbu…

Píseň krve je jednou z nejlepších epických fantasy, na jaké jsme v posledních deseti letech mohli narazit. Síla Ryanova příběhu je nejen v bohatém ději, ale především ve skvělých postavách, ke kterým si velmi rychle najdete cestu a kterým autor rozhodně nic neusnadňuje. A skvělou volbou byla i forma knihy, kdy střídavě sledujeme rozhovor dospělého Vélina se slavným historikem z nepřátelské říše a následně pak zjišťujeme, jak to bylo ve skutečnosti. Protože Vélin má svá tajemství a jejich odhalování je stejně napínavé jako živě vykreslené bitky a kruté války, kterými si hrdina projde.

Pro audioknihu je tato struktura požehnáním, protože umožnila nádherný kontrast dvou narátorů. Mladý a živelný Ivan Lupták si vzal na starost mladého Vélina. Zkušený Pavel Soukup se pak chopil pasáží s historikem. A zatímco jeden hlas perfektně odráží energii, ale i omylnost mládí, ten druhý se rozeznívá zkušenostmi, únavou ze zrad a tíhou tajemství. Přidejte výborné zvukové efekty, které člení vyprávění a dávají mu ten správný šmrnc, a máte před sebou jednu z nejlepších audioknih žánru.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Píseň krve (audiokniha) - Anthony Ryan:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.