Calvin a Hobbes - Bill Watterson

Dítě školou povinné. Všude je spousta Hobbesů!

Komiks, Světová literatura

Jako obvykle s tím přišli Češi jako první, a jako obvykle z toho na Západě dokázali vytřískat daleko víc peněz. Tentokrát z myšlenky, že dítě školou povinné dovede to, co my dospělí už dávno ne: bavit se s plyšovým tygrem jako rovný s rovným, štítit se holek, navštěvovat během nudného vyučování cizí planety, postavit sněhuláka tak, aby každý hned pochopil, že k večeři je smažený baklažán – a mnohé jiné. Jestli jste byli také takoví, víte, o čem je řeč, a jestli ne, pak jste měli móóc smutné dětství, nebo pocházíte z Anglie.

O čem Jiří Suchý složil jednu písničku, o tom Bill Watterson nakreslil tolik černobílých stripů, že vydaly na jedenáct knih, přičemž výběr z druhé poloviny série bude k mání s příští Pevností plus. Jednotlivé epizody jsou o poznání upovídanější než třeba u Garfielda, ale koneckonců vnitřní i vnější svět sedmi-nebo-kolika-letého kluka je také nepoměrně bohatší než rozhled tlustého, líného kocoura. (Promiň, Hobbesi, ano, i ty jsi de facto kočka, a ano, na světě je mnohem víc sofistikovaných Hobbesů než nenažraných Garfieldů.)

A tak se malý Calvin s věrným Hobbesem v podpaž…, totiž u boku prodírá džunglí života, objevuje jeho zákonitosti a současně nesmyslnost, učí se dávat si pozor na svá přání a stejnoměrně zbavuje naivity sebe i všechny kolem; to vše s fenomenálně vtipným suchým humorem. Konečně, názvy jako Vědecký pokrok dělá „žbuch“ či Útok vyšinutých zmutovaných zabijáckých obludných sněhuláků mluví samy za sebe.

 

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Calvin a Hobbes - Bill Watterson:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.