Válkotvůrci - František Kotleta

Válkotvůrci aneb povídkový Kotleta. Vydáno exkluzivně pro Pevnost!

Povídky, Sci-fi, Česká literatura

Ač je tomu těžké uvěřit, nepsal František Kotleta vždy jen brak. Válkotvůrci jsou toho důkazem. Jedná se o sbírku povídek z autorových počátků představující Kotletu v trochu jiném světle, než ho nejspíš znáte. A pokud si říkáte, že to není žádná novinka, pak vězte, že speciální pevnostní vydání je nově upravené, redakčně zpracované, ale co hlavně – je to vůbec první vydání ve voňavé papírové podobě.

Kniha je z větší části tvořena krátkými povídkami odvysílanými v Českém rozhlase Leonardo. Kotleta vždy krátce rozehrává situaci a poté uzavře povídku nápaditou pointou. V některých textech řeší nadčasová témata, fascinaci technikou (a také důchodci!) či jen ventiluje svoji momentální frustraci a nešetří při tom nápady a humorem. Každý text je navíc provázen krátkou předmluvou popisující okolnosti vzniku povídky.

Knihu uzavírají dvě delší povídky publikované v časopise Ikarie. V Přepadení Penzionu, povídce o vysloužilých vojácích bojujících proti komandu pirátů, se ukazují zárodky Kotlety pozdějších let – krev, černý humor a parádní akce. Válkotvůrci jsou pak vrcholem celé sbírky. Novinář vyslaný do válečné zóny bojuje o vlastní život a při tom rozplétá sítě rozsáhlé konspirace. Povídka má nápad, hlavní hrdina je sympaťák a pointa dokáže překvapit a ukazuje, že Kotletovi sluší i vážnější polohy. Ani v této části nechybějí předmluvy.

Objednat Pevnost Plus s touto přílohou

Objednání přílohy Válkotvůrci - František Kotleta:

Pošlete nám Vaše kontakty a poté se domluvíme na podrobnostech objednávky nebo předplatného. Položky označené hvězdičkou jsou povinné.