Program

Definitivní verze festivalového programu, našlapaná až k prasknutí.

A pokud si v něm nenajdete to své, napište nám na pevnostcon@pevnost.cz, rádi se příští rok polepšíme!

Hudební stage

 • 11.00
  OTEVŘENÍ AREÁLU
  Roztočení píp a ohřívání prvních jídel, natěšení stánkaři s kompletní nabídnou zboží a redaktoři a šéfredaktoři Pevnosti ještě při smyslech.
 • 13.00 – 14.00
  DRUGA (fantasy a pagan folk)
  Folkový rozjezd pro ty, kteří nemusí elektrické kytary a bicí. A přesto Druga hraje tak hezky a svižně, že i Perun na chvíli ztiší své hubování, aby si je mohl poslechnout. Více na www.druga.cz
 • 14.30 – 15.30
  CLAYMORE (gaelic rock)
  Dudy, kilty a skotské melodie v pořádném tempu a pořádně tvrdě. Kdyby William Wallace tančil, tančil by na Claymore. Více na www.claymore.cz
 • 16.00 – 17.00
  KRLESS (medieval crossover)
  Písně potulných kejklířů, urozených pánů i zhýralých vagantů. Jedinečná cesta časem, kterou nikdo jiný nezvládne líp. Více na www.krless.cz

 • 17.30 – 18.30
  ALISON (keltský rock)
  Irsko-skotsko-bretaňský nářez, který má takové grády a intenzitu, že roztančí i podmračené Krušnohorce. Vřele doporučujeme! Více na www.alison.cz
 • 19.00 – 20.00
  DELORAINE (fantasy a středověk)
  Slavné fantasy a středověké melodie s emotivními českými překlady textu. Špička tuzemské fantasy muziky má jméno Deloraine! Více na www.deloraine.cz
 • 20.30 – 21.30
  HAKKA MUGGIES (Keltský rock)
  Čirá energie vonící Irskem, Skotskem a Bretaní v rockovém a mnohdy i drsnějším kabátku. Ta nejlepší tečka za dnem plným skvělé hudby. Více na www.muggies.cz

Venkovní stage

 • 11.00
  OTEVŘENÍ AREÁLU
  Roztočení píp a ohřívání prvních jídel, natěšení stánkaři s kompletní nabídnou zboží a redaktoři a šéfredaktoři Pevnosti ještě při smyslech.
 • 11.30 – 12.30
  UVÍTÁNÍ KRÁLEM FAJKUSEM + NEJSLAVNĚJŠÍ KNIHKUPEC KOMÁR A JEHO POCHODOVÁ KAPELA EXOTŮ
  Martin Fajkus je jenom jeden (naštěstí), a pokud jste jej dosud nepotkali osobně, musíte to hned napravit. V jeho žilách vře krev hobitů a znalosti knih by mu mohl závidět i knihovník z Neviditelné univerzity. Slavnostní uvítání doprovodí progresivní hudební uskupení, v němž má hlavní roli nejslavnější knihkupec Komár.
 • 12.30 – 13.00
  ŠERM SERVUS BELLUM
  Řinčení mečů, udatní rytíři, boj na život a na smrt. Jedna z nejlepších šermířských show v Čechách jen pro vás!
 • 14.00 – 14.30
  DŮM RYTÍŘSKÝCH CTNOSTÍ
  Trojctihodný šermířský mistr Robert Waschka a jeho žáci předvedou něco ze svého umění a vysvětlí, proč je pitomost dělat piruety jako zaklínač. Veselá a zábavná ukázka toho, co vám nabídnou v průběhu celého dne v šermířské aréně.

 • 15.30 – 16.00
  STŘEDOVĚKÝ KEJKLÍŘ THOMAS LUPINO
  Mistr svého žonglérského a kejklířského umění nechává oživnout předměty ve fantaskních příbězích, které rozhodně nejsou určeny pouze malým divákům. Thomas Lupino z Cirkusu v koši vás zve do dávno minulých dob, v nichž světu vládli rytíři, draci, pověry a síly přesahující náš svět!
 • 17.00 – 17.30
  ŠERM SERVUS BELLUM II
  Akce, napětí, humor, láska a růže. Druhé vystoupení slavné šermířské skupiny vám rozproudí krev v žilách a při troše dobré vůle by mohlo mít i dobrý konec!
 • 18.30 – 19.00
  JUGGEŘI
  Drsný zápas o psí lebku v kulisách postapo světa. Krutá hra je ale hrozně zábavná, protože tady se na fauly nehraje a hrát hru vysokou holí je předností, nikoliv slabinou.
 • 21.30 – 22.00
  FIRESHOW
  Ohnivá show skupiny historického šermu Ordures, která vás na cestu domů tak rozpálí, že nevychladnete až do příštího ročníku!

fantom print stage

 • 14.30 – 15.30
  HOSTÉ FANTOM PRINTU
  Čeští spisovatelé, kteří publikují u nakladatelství FANTOM Print, si s vámi popovídají o čemkoliv, co si budete přát. Třeba o tom, co je potkalo v minulém roce a jaké vyhlídky mají do toho příštího.
 • 16.00 – 17.00
  VYHLÁŠENÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ
  Naše nejoblíbenější a spřátelené literární klání Vidoucí má za sebou další ročník a již zbývá jen to nejdůležitější – vyhlásit vítěze. Pokud máte literární ambice, tuhle hodinku nesmíte vynechat, protože se v ní zároveň dovíte, jak je možné dostat svoji povídku na stránky Pevnosti!

 • 17:30 – 18:30
  EPOCHA VRACÍ ÚDER
  František Kotleta a jeho děvčata s Oskarem. Alkohol poteče proudem, o psaní se možná mluvit ani nebude, ale to nevadí, protože to bude prima zábava. Míša Merglová, Kristýna Sněgoňová, Oskar Fuchs… A možná dojde i k nějakému tomu křtu!
 • 20.00 – 20.30
  TOMBOLA
  Nebojte se, nebude to hra o nějaké „zbytky“. Od našich sponzorů máme slíbené luxusní dárečky, které kdybychom nedali do tomboly, redaktoři Pevnosti se o ně do krve poperou, a které když prodáte na černém trhu, pár tisícovek vám to trhne. Kromě toho i hromady a hromady knížek, protože víme, že čtení je cool! A mimochodem dojde i na jednu parádní narozeninovou zdravici. Hádejte, kdo slaví? No jasně, náš nejvyšší hobit Martin!

výběr z mnoha microstages

 • Šéfredaktorský stůl
  Bývalý šéfredaktor Pevnosti Tomáš Němec, současný šéfredaktor Martin Fajkus a jejich přátelé (redaktoři, spisovatelé, grafici a vůbec všichni, kteří jsou nebo byli tělem a duší Pevnosti) si u nás rezervovali jeden stůl, u nějž nebude o zábavu nouze. Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo jen chcete osobně poznat ty, kteří pro vás vytvářeli a vytvářejí Pevnost, tohle je ideální příležitost.
 • Na tahu
  Znáte je z Discordu, z Twitche, z Facebooku i ze stránek našeho časopisu. A Jiras Korčák a jeho přátelé z herního komanda budou také hosty PevnostConu. Pokud se chcete s oblíbenou D&D bandou seznámit osobně, máte ideální možnost ocitnout se s nimi Na tahu.
 • Zaklínačská vesnička
  Po celou dobu festivalu vás přeneseme do světa Geralta z Rivie. Zahrajete si s Ciri drápky, s Geraltem Gwint, proběhne páka, ochutnáte Fisstech a několik druhů medoviny, a necháte se naverbovat do Nilfgardské armády… Dost možná na místě bude i Marigold a zahraje vám k poslechu či tanci a rozhodně vás čeká i něco navíc! To vše od mistrů z Blaviconu.
 • Skřetí ležení
  Slovutný Klan Rak Taarbami přijel ze samotné Středozemě J. R. R. Tolkiena. Nádherně ohavní skřeti vám ukáží, jaké je to žít ve stínu Rudého oka. I tady, stejně jako u zaklínačů, váš čeká hromada aktivit a věcí k vyzkoušení.
 • Šermířská aréna Domu rytířských ctností
  Zakuste šerm na vlastní kůži. Pod dohledem profíků si budete moci vyzkoušet mnohé ze seminářů pořádaných skvělými odborníky z Domu rytířských ctností!
 • Putovní kovárna
  Budete mít s sebou děti a potřebujete je náležitě zabavit? Dejte je na zkušenou ke kováři! Pořádně se unaví při práci s měchem, naučí se třískat do věcí a kout železo, dokud je žhavé. Ale nebojte, dveře kovárny budou rozhodně otevřeny i dospělým učedníkům.
 • Fotokoutek a dravci pana Kocourka
  Pokud skvělou fotografku Lucyferu nepropíchnou v bitvě na Libušíně nebo jí neustřelí hlavu na Jankově, budete mít z PevnostConu pěknou vzpomínku u milých kulis. Takže jestli máte doma cosplay a kostým, rozhodně do něj vhupsněte. Anebo se nechte vyfotit i bez něj. A pokud vše vyjde, tak hned poblíž bude i stanoviště s dravci, takže to možná dopadne víc než fanfárově a budete mít památku, na kterou jen tak nezapomenete (a jen doufáme, že tou památkou bude fotka a ne vyklované oči) 😀
 • Chill out zóna a čajovna
  Věřte, že i na zlíchovských terasách se dá ukrýt před hlukem boje a řinčení ocele. Našli jsme ideální místo, kde se vám bude nádherně relaxovat. Steampunkové šapitó.
 • Dětský koutek
  Extra porci zábavy pro vaše ratolesti tentokrát obstarají blaviconšťí zaklínači. Na mutageny zapomeňte, bude se hlavně kreslit, zpívat, hrát a smát.
 • Stánky
  Vyslyšeli jsme vaše přání a výrazně rozšířili nabídku stánků. Kromě několika knižních oáz (nabídku FANTOM Printu doplní Komárovo létající knihkupectví, knižní stánek Laseru a možná ještě někdo další), se můžete těšit nejenom na stánek Drakkarie s podporou Desáté legie, Potterfanu, kovářské výrobky od Thoradin Ambolt’s farriery, dřevěné výrobky z krámku U Hoblinky. PevnostConem se bude potulovat i trhovec s historickou keramikou Michal Kaňák, larpery potěší obchůdky U hobitů a U mrtvého zvířete a nebo kožený ráj JK Leathercraft. Případně si někdo zavdá živé vody se Skotským klubem Šedý pes? Nebo vás zajímají spíše steampunkové šperky z Atelieru AneS? A hlavně nebude chybět stánek Pevnosti, abyste si mohli doplnit starší čísla, získat pevnostní suvenýry a podrbat nás za ouškem!
 • Městská knihovna v Praze
  Na místo také zavítá pojízdná knihovna, parádní bibliobus Oskar. Kromě hromady knížek přiveze ještě větší hromadu deskovek a třeba i nějaké další zábavnosti pro zkrášlení už tak parádního odpoledne. Kdepak, s knihovnictvem nikdy není nuda. A navíc si u Oskara budete moci zahrát také hry od Loris Games.
 • Kategorie možná
  Chystáme i nějaká další překvapení, kdy záleží na tom, jak se dohodneme a co dokážeme do areálu ještě vmáčknout. A protože nevíme, co z toho vyjde, jenom naznačíme, abyste tušili, co případně ještě čekat: možná budete z PevnostConu unikat. Možná bude noční film. Možná se naučíte hrát na dudy. Možná se naučíte nějakou novou deskovku. Možná vás čeká ještě pár dalších možná!