Knižní příloha
Obálka

Lucie a Petra Lukačovičovy a další: Cesta Rudé tanečnice, díl první

Kapitán Vicente patří ke zkušeným námořníkům a také k těm, kdo přežili válku svobodného města Lekanty s Asmánskou říší. Vicente má teď před sebou plavbu s neznámým nákladem a za zády ošklivou minulost. Souhrou okolností na něj čeká podivný drahokam zvaný Rudá tanečnice, po němž mnozí touží. Mezitím se v Lekantě splétají intriky, v jejichž síti se zmítá Celandrina, dcera významného obchodníka obviněného z vraždy. Vicente může být dívčinou záchranou. A ona jeho smrtí.

Na povrch zvolna vyplouvají temná tajemství Celandrinina otce a jeho kontakty s vlivnými politiky i příslušníky podsvětí. Stejně tak zdánlivě dávno zapomenuté skutky stíhají kapitána Vicenteho. Ulicemi Lekanty se pohybují nekromanti, jichž se většina obyvatel štítí, ale jejichž radu mnozí vyhledávají. Na moři řádí Fratellanza, obávané bratrstvo pirátů. A sousední rozlehlá Asmánská říše začíná opět chřestit zbraněmi.

Dobrodružná kniha pěti autorů předkládá příběh o drahokamu, za který se platí cena v krvi místo ve zlatě, o osudech, které poznamená, o životech, které zachrání, i těch, které rozvrátí a zmaří.

Ukázka z knihy

___________________________________________________________________________

 

UKÁZKA Z KNIHY

 

„Otočte loď! Otočte loď!“ zařval kapitán, ale jeho muži několik vteřin jen nechápavě zírali. Pochopili, až když posádka cizí lodi shodila cáry plachet přes palubu. Odhalili tak nepoškozené boky, děla připravená ke střelbě a umně vyvedenou harpyji na přídi.

„To je Fratellanza!“ vykřikl někdo.

Vicente zuřil. Předstírat na moři žádost o pomoc! To si vážně dovolí jenom Fratellanza! Myslí si, že jako nejsilnější z pirátských bratrstev si to můžou dovolit! Parchanti! Čubčí syni!

Vicente zahlédl na palubě pirátské plachetnice štíhlou postavu s šarlatovým kloboukem na hlavě. Lira. K ďasu, myslel jsem si to!

Tiffany se zakymácela, když ji pozdravila děla Harpyje.

„Napnout plachty! Loď po větru! Pryč!“

Jak muži pobíhali po palubě, děla nepřátel se Tiffany vydatně věnovala. Posádka Harpyje bez váhání rozvinula plachty, aby jim lákavá kořist neunikla.

Tiffany vyrazila po modré hladině jako blesk a Vicente se jen modlil, aby to stačilo. A v tu chvíli jedna ze střel křísla o záď.

„Nabíráme vodu!“

„Neutečeme jim!“

„Ucpěte díru, jak to jen půjde! Nabít děla! Do zbraně!“

Další dělová koule minula, avšak střelba byla tím přesnější, čím víc se obě lodě blížily k sobě.

Tiffany si vedla, jak nejlépe mohla, a Vicente zoufale hledal možnost, jak přemoci loď plnou ozbrojených pirátů. Zaskřípalo dřevo o dřevo, lodi se k sobě dostaly bok na bok.

„Už jsou tady!“


Diskuse na Facebooku
logo

© 2013 časopis PEVNOST
Všechna práva vyhrazena.

Redakce:
e-mail: redakce@pevnost.cz
tel: +420/736 769 601
Černokostelecká 20, PO BOX 8, 100 00 Praha 10